12 Eylül 2009 Cumartesi

ilk 4

Herkese merhaba, orada birileri varsa ?

Ligde ilk 4 maçı arkada bıraktık. Zorlu maçlar oldu sanki bizim açımızdan. Avrupa maçlarını da düşünecek olursak. Şaşırtıcı sakatlıklarla birlikte. Ard arda gelen. Ve bazı sıkıntılarımızla birlikte kimi bizden kaynaklanan kimi hala geçmişten gelen ve devam eden.

Daum ve takım güzel bir başlangıç yaptı. Her zamanki gibi koşan ve mücadele eden bir takım. Herkese ve herşeye rağmen futbol oynamaya çalışan ve kadro zenginliği gösteren. Ama hala kopuk aralıklarla oynayan bazen geçmişten kötü esintileri de sunan.

Oyuncu kalitemizde pas yapmaya ve hızlı oynamaya müsait oyuncular da artış var. Ve daha ne olduğunu hiç görmediğimiz bir Özer Hurmacı ve bir Mehmet Topuz.

Sinirlerine ve kendine hakim olmayı bir türlü öğrenemeyen ve hakemlerin günah keçisi ilan edilmek için herşeyi yapan bir Emre ki oyuna katkısı gittikçe artıyor.

Volkan, umarım yarattığı harikaları devam ettirir. Ve bir Guiza. Oyun şablonunda katkısını nerelere çıkartabileceğini gösteren. Ve bir Semih artık tartışmayı bırakmamız gereken. Kendisinin de 65'den sonra daha faydalı olduğunu kabul etmesi gereken, Pierre'den sonra ben artık oldum yalanıyla kendini kandıran Alex'e özenmeye başlayan ve onun sadece kötü bir kopyası olan.

Takım farklı oyun şablonları ile de oynamayı öğrenecek. Hızlı paslarla ve çok yer değiştirerek de. Bunun için akıl, teknik ve güç bir arada olmalı. Uğur onun için sırıtmaya devam edecek. Ve Vederson. Ama belki Selçuk ön plana çıkacak.

Kazım, büyük topçu olduğunu Daum'la fark edecek ve smokinle de takım için oynamayı sevecek. Daha da büyüyecek. Ve artık bu takımda küçük takımların büyük topçuları olmasın lütfen.

Ve hakemler. Nasıl bu kadarına müsade ediyorlar. 4 maç da bize atılan tekmelerle başladı. Manisa maçından bir kare geliyor gözümün önüne. Kanada'lının bir hareketi ve verilmeyen bir kırmız. Sadece antipatik bulunuyor diye Kazım'a ilk harekette sarı. Ve arkadan çekme ve illa 3 sert faulde sayarak verilen kartlar. Hakemlere antipatik gelmemek evet de. Merak ediyorum şu ana kadar bence ligin en iyisi Cincon'a bir takım böyle oynamaya kalksa, ne olacak acaba ?

Fenerle kalın dostlar

Hiç yorum yok: