3 Ekim 2009 Cumartesi

Daum...

Süper olduğu iddia edilen ligde, 7. haftayı da geride bıraktık ve takım kendi rekorunu egale ederek, 7'de 7 yaptı. Ama biz gene de kızgınız ve yarın bir rekor kırılacak belki de 8'de 8 yapılarak. Ve biz gene de kızgınız.

Kızmakta haklı mıyız ? Takımız iyi top oynuyor mu ? Çok kopuk kopuk ve zaman zaman. Bence elindeki oyuncuları, en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor Daum. Ve biz Daum'a da kızıyoruz. Neden kızıyoruz. Bazı gazetecilerin dediği gibi " oyunu okumuyor" diye ve bir de "elindeki oyuncuları doğru kullanmıyor" diye.

Volkan maşallaj döktürüyor. Lugano Edu'suz da fena değil. Ama Bilica ve Bekir... Bi de Önder... bir arada hepsi bomba. Ve eğer Gökhan yoksa, yedeği de yok. Ali Bilgin hazırlanıyormuş ama... En azından fundementali var ve tutar diye ümid ediyoruz. Sol bek Carlos'u beğenmiyoruz. Eskisiyle kıyaslayıp sanırım. Uğur nye oynamıyor diye kendini yırtanlar gördükçe anlıyordur sanki.

Ve Kazım'ı kazanma çabası. Umarım tutar. Kazım için de bizim için de. Ve Santos. %65 - 70 oynasa yetecek o da. Ama tüm takım kopuk. Ve Alex, varlığı bir dert yokluğu yara. Emre ile ok de Emre yorulunca ya da yok olunca ki 3-5 hatalı pasta yok oluyor. Sorunlar başlıyor. Ve bir de Topuz. Çok zor çok. O verilen parayı aldıktan sonra.

Guiza, hepimizin şaban desek de hücüm presine hayran kaldığımız adamın çok daha iyisi bence. Ve Semih'ten çok daha santrfor. Semih'in geçen sezonunu unuttuk mu ?

Ve Özer oynamıyor diye kızanlar. Emreciksin'i unutmasınlar. Ne zaman oynayacağını bırakalım da TD kararlaştırsın. Bu takım bu oyuncu yapısıyla... Bu kadar...

Ve Daum'a en büyük eleştiri. Avrupa'yı düşünmüyor. Gelin o eleştiriyi başkana ve kendimize yapalım. Çeyrek finalden sonra şampiyonluk kaybetti diye ortalığı biz yıkmadık mı. Başkan da Türkiye diyor. Büyük düşünmek yok. Düşünmek var sadece. Onun da büyüğü küçüğü olmuyor sanki.

Son bir söz futboldan. Hakemler ve basına. Geçen sene biz kötüyken lig ne kadar kaliteliydi. Bu sene ne oldu? Ligin kalitesi birden düştü. Hakemler daha iyi de değil. Ama ses yok. İlginç. Yaşasın Fenerli medya. En azından artık birileri programı iptal oldu da. Bağıramıyor. Birilerinin de radyodan sesi çıkmıyor.

Ve basketbol. Aloooooooooooooooo... Doping suç mu ?

Sevgiyle ve Fenerle kalın

Hiç yorum yok: