31 Ekim 2009 Cumartesi

Garip

Ya size de bir garip geliyor mu ? Garip olan cinconu yenmemiz değil ama! Garip olan bunun hiç ama hiç konuşulmaması...

Sahada öyle şeyler olmuş ki... Biz çok kör olmuşuz. Hani insan kendini tutmak istiyor. Kıyaslama yapmasın diye de...

Ne Erman'ı ne başkası. Hepsi koro halinde bize saldırıyor. Amaç psikolojiyi bozmak mı ? Emin olamıyorum açıkcası.

Biz bir maç seyrettik. Sahaya yabancı madde atan hayvanlar vardı doğru. Bu hayvanlardan sayıdan bağımsız olarak her iki takım tribünlerinde de vardı. Sanki sahaya atılan meşaleler unutuldu ama. Ya da o meşalelerin nasıl ağları geçtiği konusu...

Sahaya tonlarca su atılan maçları gördük biz demek istemiyorum ama. Tümer Metin gözümün önünde golden önceki ortaya yaparken kollarını açıp her tarafına su yağarken hakemden sarı kart gören. Taç çizgisinde bir Tuncay top sürmeye çalışırken top diye atılan sularla boğuşan. Ve galibiyetimiz. Ama olan bir şey yok.

Ve herşey ama herşey organize imiş. Psikolojik savaş yapmış fenerbahçe. Organize bir şekilde ezmiş cinconu. Hakemi de. Gol ofsayt penaltı penaltı değil... Offf ooffff neler neler.

Christian da ceza almalı. İki maç az. Ama sahada kendi arkadaşları ile bile küfürleşen Ayhan... Boşverin canım. Golden sonra korner bayrağından edep yerlerini sıkı sıkı tutarak bize nazik duygularını sunan kaptan bozması ve aha da size diye nazik bir el - kol - bilek hareketi yapan balta... Boşverin canımmmm...

Maçtan önce kavga eden bu arkadaşlar, maçta yürümeyi bile unutmuş. Ne gam. Pozisyona bile girememişler. Ne gam. Keita'da ağır tahrik varmış. Bir maçla kurtarırmış. Emre her cezadan kurtarır o zaman.

Kazım'a faul olmayan sekiz pozisyonda faul çalan hakem niye sarı vermemiş. Servet topla adam arasına girip küt diye durunca faulü Kazım yapmış oluyor... İlginç!!!!

Ve medyada maçı - bizi yazan kimse yok. Kurban olayım fenerli medyaya... Anlamıyorum gerçekten ya. Boynumuzu bükmemizi mi bekliyorlar. Hani hücüm futbolunu süper oynayan cincona pozisyon vermeden yendik ya. Utanalım mı ? Ligin kalitesi mi düşsün gene birden bire.

Maçı konuşsaydık ya beyler. Ne güzel unutturdunuz. Buca'yı bile zor yenen cincon... Kurban olsunlar size...

Akıl başta kalın, fenerle kalın dostlar...

Maçın biraz içine girseler bunların hepsinin komik şeyler olduğunu görürler.

1 yorum:

Hakan Çelik dedi ki...

Bu yorumculara dikkat etmek gerekir, kimin sahasindaysa ona saldirmayi hak saniyorlar. Bu mactaki olanlari ben bile TV den belli oranda gordum, ama gectigimiz yillardaki tertemiz maclarda bile sesleri cikmadi.

Ama dedigim gibi bu bir taktik, misafir birsey yapmaz, yapamaz taktigi. Sahamizdaki tertemiz maclarda bile cinconlarin pisliklerini gostermemeyi adet edinmisler, ilk yari sonunda fark acilirsa ligin de kalitesi dustu demeye baslayacaklar.

Eyyamci, kalitesiz adamlar da ArdARDA ogreneceklerine dair umudum yok